Dzień otwarty na PGE Arenie

• autor: pilkarzyna7, 2011-08-03 11:45

Już w najbliższą sobotę, 6 sierpnia odbędzie się Dzień Otwarty PGE Arena Gdańsk. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć z bliska jeden z najpiękniejszych stadionów w Polsce. Początek o godzinie 10.00, koniec godz. 18.00.

Stadion zwiedzać będzie można wyznaczoną trasą. Wejście na stadion tunelem nr 1 od ulicy Żaglowej oraz tunelem nr 2 od ulicy Uczniowskiej. Potem wzdłuż murawy będzie można wejść na tzw. trybunę żółtą. Następnie wejścia oznaczone literami od M do T kierować będą na promenadę wewnętrzną, gdzie czynne będą kioski gastronomiczne oraz zostaną przygotowane stoiska promocyjne, m.in. Miasta Gdańska oraz Klubu Sportowego Lechia Gdańsk.

Z promenady wewnętrznej zwiedzający udadzą się na promenadę zewnętrzną i tu będzie można spacerować wokół całego obiektu. Ruch zwiedzających odbywać będzie się jednokierunkowo, co oznacza, że po wyjściu na promenadę zewnętrzną nie będzie możliwości ponownego wejścia na stadion z tego poziomu. Przez cały dzień na 4 ogromnych telebimach stadionowych prezentowane będą ciekawostki o stadionie, filmy i zdjęcia z budowy obiektu oraz pomieszczenia stadionowe typu loże VIP czy szatnie zawodników. Na stadionie obecni będą także dziennikarze Radia Gdańsk, którzy na żywo tego dnia poprowadzą specjalny program na antenie.

Jak dotrzeć na PGE ARENA Gdańsk?

Zachęcamy wszystkich, którzy wybierają się na stadion do skorzystania z komunikacji miejskiej. Specjalnie z okazji Dnia Otwartego ZTM Gdańsk zwiększy częstotliwość funkcjonowania linii zastępczej T4 i uruchomi dodatkową linię autobusową nr 600. Z uwagi na liczne prace modernizacyjne torowisk tramwajowych nie będzie istniała możliwość dojazdu tramwajem do stadionu.

Na trasie Kliniczna Szpital – Marynarki Polskiej - PGE Arena – Wyzwolenia - Nowy Port funkcjonować będzie zastępcza linia autobusowa T4 (za tramwaj), która w tym dniu od około godz. 09:00 zostanie stopniowo zasilona dodatkowymi kursami. Od około godz. 10:00 do około godz. 18:00 autobusy tej linii będą kursować co 5 minut! Przystankiem początkowym w kierunku stadionu jest „Kliniczna-Szpital” na ul. Klinicznej, tuż przy wyjściu z przystanku SKM „Politechnika”. Aby odwiedzić stadion, należy wysiąść na przystanku „PGE ARENA Gdańsk”.

Uwaga! Z przyczyn techniczno-organizacyjnych w tym dniu w godz. 10:00-18:00 nieczynne będą przystanki dla linii T4 „Załogowa” i „Mostostal” na ul. Marynarki Polskiej w kierunku Nowego Portu. Przystanki w drugim kierunku (tj. do Klinicznej) będą czynne przez cały okres imprezy.

Specjalnie dla pasażerów dojeżdżających od strony Śródmieścia zostanie uruchomiona w tym dniu w godz. 09:00-18:30 linia nr 600 na trasie Brama Wyżynna – PGE Arena Gdańsk. Dla tej linii obowiązują jedynie trzy przystanki (w obu kierunkach):

Autobusy linii 600 pojadą również co około 5 minut. W autobusach linii T4 i 600 obowiązuje taryfa zwykła.

Zmiany w organizacji ruchu w okolicach PGE ARENA Gdańsk

Wyłączony z ruchu zostanie wiadukt oraz odcinek ulicy Uczniowskiej od ul. Marynarki Polskiej do ul. Kochanowskiego. Parkingi dla samochodów osobowych zlokalizowane będą od strony ulicy Żaglowej.

O stadionie

PGE ARENA Gdańsk ma być jedną z aren Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. W czasie trwania mistrzostw zostaną na nim rozegrane trzy spotkania grupowe i jeden ćwierćfinał.

Wybudowany w gdańskiej dzielnicy Letnica obiekt mieści 42 tysiące widzów. Wymiary stadionu to 236 x 204 x 45 metrów. Budowę stadionu rozpoczęto w 2008 roku, a koszt inwestycji wyniósł 700 mln złotych netto(źródło:www.nadmorski24.pl)