Zwycięstwo w Baltic Cup Hel 2012

• autor: Zmiarty, 2012-09-10 14:44

KS Amator Gościcino zwyciężył w

Baltic Cup Hel 2012

o Puchar Jerzego Tomasika "Siekiery"

Skład KS Amator Gościcino na helski turniej:

Łukasz Czaja (Merson), Krzysztof Kurkowski (Lala), Michał Luliński (Gruby), Sławomir Maliszewski (Czarny), Arkadiusz Kwolek (Góral), Michał Hewelt (Zmiarty), Mateusz Białk(China).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Relacja z turnieju z perspektywy naszej drużyny.

W turnieju wzięło udział 6 drużyn w tym aż 4 miejscowe. My trafiliśmy do grupy z drużynami MZKS Hel oraz Helskie Byki. Mecze trwały 2x10 minut. W pierwszym spotkaniu przeciwko MZKS Hel szybko objęliśmy prowadzenie za sprawą trafienia Mateusza Białk, po czym cofnęliśmy się do defensywy licząc na wciągnięcie rywali na naszą połowę i wyprowadzanie kontrataków. Mieliśmy wiele okazji, aby podwyższyć prowadzenie jednak bramkarz rywali raz po raz pokazywał wysokie umiejętności. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Amatora. W drugim spotkaniu wystarczał nam remis, aby zająć pierwsze miejsce w grupie i jednocześnie bezpośrednio awansować do finału. Drugie nasze spotkanie było marnym widowiskiem w którym skupiliśmy się na obronie bramki i kontratakach. Było kilka okazji dla obydwu drużyn jednak mecz zakończył się bezbramkowo.

Końcowa sytuacja w grupie:
1. Amator Gościcino 3pkt 1-0
2. Helskie Byki 1pkt. 0-0
3. MZKS Hel 0pkt. 0-1

Finał zagraliśmy przeciwko Amber Gold Hel. Od początku graliśmy ofensywnie i szybko przejęliśmy inicjatywę. Po jednej z pierwszych akcji dośrodkowanie z boku boiska wykorzystał Arkadiusz Kwolek. Chwilę później po podobnej akcji było już 2:0 dla Amatora. Bramka została zapisana na konto Mateusza Białk. Do przerwy było 2:0 i całkowita kontrola przebiegu spotkania. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, ewentualnie graliśmy jeszcze bardziej ofensywnie. Było wiele efektownych zagrań a kolejne bramki dołożyli Mateusz Białk i Michał Hewelt.
Drużyna rywali ani na moment w finale nie zagroziła naszej bramce.

Końcowe lokaty:
1. Amator Gościcino
2. Amber Gold Hel
3. PH Games Siemiatycze
4. Helskie Byki
5. MZKS Hel
6. Koga Hel

Królem strzelców turnieju został Mateusz Białk z 3 trafieniami.

Podsumowując, zagraliśmy niczym Hiszpania na Mistrzostwach Europy 2012. Długimi okresami nasza gra nie wyglądała zbyt różowo, jednak gdy przyszedł czas na finał zagraliśmy świetnie i wygraliśmy 4:0.

Słowa uznania dla organizatorów turnieju w tym Pana Jerzego Tomasika „Siekiery”. Turniej został przeprowadzony wzorowo. Nagrody za turniej były świetne a do tego wszyscy zawodnicy zostali zaproszeni na darmowy posiłek i darmowe piwo w Cafe Bulwar.