Inauguracja GLO

• autor: pilkarzyna7, 2013-04-18 09:11

Inauguracja GLO

...ponad 65 „zapaleńców” piłki nożnej!!!

W niedzielne(14/04/13r) popołudnie przy słoneczne aurze i licznie przybyłej publiczności na Kompleksie Boisk Sportowych w Gościcinie zainaugurowała rozgrywki Gościcińska Liga Osiedlowa. Na przedmiotowym boisku stawiło się ponad 65 „zapaleńców” piłki nożnej ze sześciu drużyn osiedlowych.Oficjalnego otwarcia dokonał Prezes Klubu Amator –Mirosław Cirocki , który m.in podziękował licznie przybyłym Kibicom i Piłkarzom oraz nakreślił główne cele stojące przed rozgrywkami GLO.

Już pierwszy mecz pomiędzy Chaty vs Zibertowo pokazał, że poza „niedzielnym graniem w piłę”, Kibice będą mogli zobaczyć kawał dobrego, stojącego na wysokim poziomie futbolu amatorskiego. Niektóre, niekonwencjonalne zagrania piłkarzy wprawiały w osłupienie Kibiców -tzw.”brazyliana”.

Wynik końcowy Chaty vs Zibertowo 8:6

Strzelcy:

Dla Chat-3xM.Klein, 2xW.Kierznikewicz, D.Ludwicki, A.Klein, M.Franczyk

Dla Zibertowa- 2x S.Mirowski, 2xM.Block, Ł.Czaja.

Czerwona kartka dla J.Hinc-absencja w meczu z Osiedlem/Kościół.

W drugim niedzielnym spotkaniu „Anioły” z Osiedla zmierzyły się z zeszłorocznego triumfatorem Turnieju o Puchar Parafii(nieoficjalnymi mistrzostwami Gościcina), w których to barwach grał zawodnik II ligowego WKS Orlex Gryf Wejherowo. Drużyna Osiedle/Kościół z góry była przez wszystkich skazywana na wysoką porażkę, …ale grając z serduchem i ponad normatywnym zaangażowaniem pokazali wszystkim piękno futbolu.

Wynik końcowy Osiedle/Kościół vs Letni Dwór 1:3

Strzelcy

Dla Osiedle/Kościół- T.Danilczyk

Dla Letniego Dworu- 2xB.Miszka, P.Tomkowicz

Ostatni niedzielny mecz to występ jednego aktora, w którego rolę wcielił się Łukasz Warkusz-zdobywca 4bramek dr. Kolonii. Jedną z osobą dotrzymującą kroku Łukaszowi był kpt. dr. Wioski- M.Kuchanny, który jako „ główny oficer” motywował swoich kolegów do większej determinacji. Mimo 6 bramkowej porażki dr. Wioska pokazała w pierwszej połowie, że gra w piłeczkę nie jest jej obca!!! i każdy następny rywal boiskowy powinien z respektem podejść do tej drużyny.

Końcowy wynik Wioska vs Kolonia 6:12

Strzelcy:

Dla Wioski-3xM.Kuchanny, 2xPiekarski, D.Szotrowski

Dla Koloni-4xŁ.Warkusz, 3xDetlaff, 3xK.Westphal, P. Kierznikewicz, T.Szulc

Poza wymiarem sportowym należy podkreślić również, że zwycięzcami pierwszej kolejki GLO są niewątpliwie kibice z  Chat!!!. Entuzjastyczny doping Kibiców z Chat niewątpliwie przyczynił się do okraszenia niedzielnych rozgrywek GLO.

Jako Organizatorzy zapraszamy zorganizowane grupy Kibicowskie!!!  Ps. …może któreś z osiedli również posiada/dysponuje tak radosnym gronem Kibiców?!.

Następna kolejka 28/04/13r

Na następne zmagania w ramach GLO zapraszamy już 28/04/2013 na Kompleks Boisk Sportowych w Gościcinie. Szlagierem drugiej kolejki niewątpliwie będzie pierwsze niedzielne spotkanie pomiędzy dwoma głównymi pretendentami do zwycięstwa GLO- CHATY vs LETNI DWÓR!!!

Poszczególne spotkania:

kolejka 28/04/2013r

16:00 I-V CHATY vs LETNI DWÓR

17:00 VI-IV  ZIELONY/ZIBERTOWO  vs KOLONIA

18:00 II-III OSIEDLE/KOŚCIÓŁ vs WIOSKA

PODZIĘKOWANIE!!!

Organizator oraz Uczestnicy GLO składają głębokie wyrazy wdzięczności na ręce Animatora Orlika w Gościcinie-P. Kacper.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub nieprawidłowości prosimy o kontakt.

Wychodząc z jedynego słusznego założenia, że  GLO jest dla Nas-zapraszam kpt. dr. i nie tylko do napisania(doc.) swojej subiektywnej relacji z swojego spotkania.

Ł.L.